You are currently viewing ESRC:n mestikset 6.5.2023, tervetuloa mukaan!

ESRC:n mestikset 6.5.2023, tervetuloa mukaan!

ESRC:n mestaruuskilpailut järjestetään 6.5. klo 10-16 Esport Centerissä. Kilpailu on kaikille seuran jäsenille avoin. Osallistumismaksu 15 € laskutetaan myöhemmin.

Tule päättämään kisakausi seuran omissa kisoissa! Tarkoituksena olisi saada mahdollisimman moni uusi pelaaja myös rohkeasti kokeilemaan kilpailemista esimerkiksi harrastesarjassa. Kilpailuihin ei tarvitse Squashliiton kilpailulisenssiä tai rekisteröitymistä Club Lockeriin. Omaa tapaturmavakuutusta suositellaan. Kisoissa kahvi ja kisasalaattitarjoilu osallistujille ja tukijoukoille.

Kisojen jälkeen parhaat palkitaan. Seuran vuoden juniori palkitaan Matiaksen maljalla nyt ensimmäisen kerran. Kannattaa siis olla paikalla.

Ilmoittautuminen 2.5. klo 19 mennessä. Luokkia saatetaan yhdistellä mikäli yhteen luokkaan ei saada vähintään 3 osallistujaa. Juniorit saavat osallistua myös aikuisten luokkiin. Pelaaja voi osallistua enintään kahteen luokkaan. Pelit pelataan paras kolmesta (finaalit pyritään pelaamaan paras viidestä erästä).

 Luokat: Miehet ja naiset kilpa, harrasteluokka, yli 50-v, juniorit alle 19 ja alle 15, Taitorata

Ilmoittaudu mukaan täältä – Enter here

Kilpailun johtaja Heikki Kotila, heikki.kotila@esrc.fi, 040 5195122