Tapahtumakalenteri

Tälle sivulle on listattu ESRC:n järjestämät kansalliset ja seuran sisäiset tapahtumat, kaikki kansalliset juniorikilpailut sekä pk-seudun aikuisten kilpailut ja ohjaajakurssit.

ESRC:n tapahtumakalenteri kausi 2022-2023

 

Elokuu

13.8          ESRC:n Golfmestikset

15.8          Valmennukset alkaa

19.8          Kivenlahden seuraillat alkaa

20.8         Keitsi Cup 1 Esport Center (ESRC) juniorit, tasoluokat

20.8         Esport Centerin seuraillat alkaa

 

Syyskuu

2-4.9.        Finnish Junior Open (SSqL, Helsinki)

10-11.9.      U17 Maajoukkueleiri (SSqL, Mikkeli)
10.9.          Keitsi Cup 2 (MyyrSq, Vantaa) Juniorit, tasoluokat
14-17.9.     Eurocup, Riccione (ESF)
17-18.9.     Camp Gaultier Tapahtuma (Espoo)
24.9.         SquashLiiga 1
25.9.         Squashohjaajakurssi (SSqL, Avoin)

Lokakuu

1-2.10.         Masters- + Juniorijoukkueiden SM (ESP, Espoo) Alle 19v/Yli 35v joukkueet
8.10.            Keitsi Cup 3 (LahtiSq, Lahti) Juniorit, tasoluokat

8-9.10.        Dunlop Cup Autumn 2022 (HSRC, Helsinki) M+N mixed
15-16.10.     Helsinki Open (HSK, Helsinki) N, M
29.10.          Keitsi Cup 4 (HSK, Helsinki) Juniorit, tasoluokat
29-30.10.    Kivenlahti Squash 45v (ESRC, Kivenlahti) M+N mixed

29-30.10.    Ruotsi – Suomi (Tukholma), TBC

Marraskuu

5.11.             SquashLiiga 2
6.11.             Squashohjaajakurssi (SSqL, Avoin)
12-13.11.       Juniori- & Masters GP 1 (MiSq, Mikkeli) Alle 19v & yli 35v tasoluokat
12-13.11.       Seuratoiminnan kehittämispäivät (SSqL, Mikkeli)
19-20.11.      MyyrSquash Open (MyyrSq, Vantaa) M, N
26.11.            Keitsi Cup 5 (OSK, Oulu) Juniorit, tasoluokat
26-27.11.      Espoo Open (ESRC, Espoo) M, N

Joulukuu

3-4.12.        Tuusula Limited (JSK Squash, Tuusula) M+N Mixed
6.12             Itsenäisyyspäivä, ei valmennusta
10.12.          Keitsi Cup 6 (PompS, Porvoo) Juniorit, tasoluokat
24.12-8.1    Joululoma, ei valmennusta

Tammikuu 2023

9.1               Valmennuksen kevätkausi alkaa
14-15.1.       Juniori SM2022 (MiSq, Mikkeli) T+P 11,13,15,17,19
21-22.1.      Masters SM2022 (HSK, Helsinki) M+N 35,40,45,50,55,60,65,70,75
28.1.           SquashLiiga 3
29.1.           Maajoukkuekarsintapäivä (kevään arvokisat)

Helmikuu

4-5.2.         Juniori- & Masters GP 2 (Avoin) Alle 19v & yli 35v tasoluokat
10-12.2.      SM2023 (SSqL, Helsinki) M, N (Y, B, C, D)
18-19.2.      Terva Cup (OSK, Oulu) M+N Mixed
18.2.           Keitsi Cup 7 (MiSq, Mikkeli) Juniorit, tasoluokat
20.-26.2    Hiihtoloma, ei valmennusta
25.2.           SquashLiiga 4

Maaliskuu

11.3.            Keitsi Cup 8 (KSQ, Kuusankoski) Juniorit, tasoluokat
11-12.3.       Squash57 SM-kilpailut (HSRC, Helsinki) M+N+Harrastajat
18.3.           SquashLiiga 5
25.3.           Keitsi Cup 9 (Avoin) Juniorit, tasoluokat
25-26.3.     JSK Open (JSK Squash, Helsinki) N, M

Huhtikuu

1-2.4.          Espoo Women’s Open (ESRC, Espoo) N, T
1-2.4.          Dunlop Cup Spring 2023 (HSRC, Helsinki) M
1-9.4.          U19 EM-kilpailut (ESF, Zürich)
7.-10.4        Pääsiäinen, ei valmennusta
15-16.4.      SquashLiiga Superviikonloppu/Play Offs
22-23.4.     Juniori- & Masters GP 3 (Avoin) Alle 19v & yli 35v tasoluokat
26-29.4.    Joukkueiden EM-kilpailut, M+N (SSqL, Helsinki)

Toukokuu

6-7.5.          Juniori-/Masters -GP 4 (Avoin) Alle 19v & yli 35v tasoluokat
11-14.5.       U17+U15 EM-kilpailut (ESF, Praha)
13.5.            Keitsi Cup 10 (ESRC, Espoo) Juniorit, tasoluokat
13-14.5.       SquashLiiga, nousu-/putoamiskarsinnat
20-21.5.      HSK Cup (HSK, Helsinki) N, M

 

Tähän on listattu ESRC:n järjestämät kansalliset ja sisäiset tapahtumat, kaikki kansalliset juniorikilpailut sekä pk-seudun aikuisten kilpailut ja ohjaajakurssit.

Squashliiton tapahtumakalenterista täydellinen lista kaikista tapahtumista ja kilpailuista Suomessa. SSqL Tapahtumakalenteri 2022-2023 (squash.fi)

Ilmoittautuminen kaikkiin liiton tapahtumiin Squashliiton Clublockerin kautta Club Locker (squash.fi)

Tälle sivulle on keskitetty seuran tapahtumien ilmoittautumiset: esrc.fi/ilmo.