You are currently viewing ESRC:n vuosikokous järjestettiin 29.9.2021

ESRC:n vuosikokous järjestettiin 29.9.2021

ESRC:n vuosikokous järjestettiin 29.9.2021 Esport Centerissä. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, joihin kuului myös kauden 2021-2022 hallituksen valinta. Seuran puheenjohtajana jatkaa kolmatta vuotta Ilkka Forsell. Lisäksi hallitukseen valittiin viisi henkilöä: Tiina Koivu, Tatu Knuutila ja Raila Luhtala edellisestä hallituksesta sekä uusina jäseninä Jenny Orphanou ja Heikki Kotila. Jenny ja Heikki tuovat hallitukseen erityisesti junioripelaajan vanhemman näkökulmaa – tervetuloa mukaan!

Hallitustehtävistä luopui omasta aloitteestaan Marja Vainio. ESRC kiittää lämpimästi hänen ESRC:n hyväksi tekemästään työstä hallituksessa! Marja tosin jatkaa seuratyössä ainakin valmentajan sekä liigajoukkueen kapteenin rooleissa.

Kaudella 2021-22 seuran päävalmentajana jatkaa Tommi Lind, toiminnanjohtajana toimii Topias Aalto sekä valmentajina, ohjaajina, liigajoukkueiden johtajina ja muissa tehtävissä laaja joukko ESRC-aktiiveja. Jos olet kiinnostunut liittymään joukkoon, niin ota yhteys: info@esrc.fi.

Vuosikokous päätti jatkaa ESRC:n jäsenyyttä Suomen Squashliitto ry:ssä, Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry:ssä sekä Suomen Racketlonliitto ry:ssä. Vuosikokous päätti pitää kaikki seuran jäsenmaksut ennallaan vuonna 2022.