ESRC:n joukkueiden liigaraportit 26.10.2019

Espoo Squash Rackets Clubin 11 joukkueesta kaksi jatkoi liigakauttaan lauantaina 26.10.2019 kotona Esport Centerissä, kun taas loput yhdeksän joukkuetta pelasivat eri paikkakunnilla ympäri Suomea. Tällä kertaa liigapelit veivät joukkueita Helsinkiin, Kouvolaan, Saloon sekä Vantaalle.

Miesten ykkösnyrkkimme eli Matias Tuomi, Jaakko Vähämaa, Tatu Knuutila sekä Kristian Rautiainen Kouvolassa pelattujen matsien jälkeen hyvin ansaitulla lounaalla.

Julkaisemme tässä joukkueiden lähettämiä raportteja kuvien kera sitä mukaa, kun niitä saamme. Tuloslinkki Squashliiton sivustolle ja sieltä klikkailujen jälkeen Club Lockeriin, josta löytyy tarkat, ottelukohtaiset tulokset löytyy tästä.

Torjuntavoittoja Kouvolasta

Jaakko, Matias, Tatu & Kristian Kouvolan Tähti-squashissa

ESRC:n miesten ykkösjoukkue suuntasi lauantaina talvisodan hengessä kohti Kouvostoliittoa, jossa ESRC:n ykkösrosteri otti yhteen sekä paikallisten että turkulaisten squashjoukkueiden kanssa.

Ensimmäinen taistelu käytiin länsirannikon turkulaisia vastaan. Tiedustelijoina taiston aloittivat ESRC:n 3. pelaaja, Kristian Rautiainen, ja 4. pelaaja, Tatu Knuutila. Tiedustelijoille avautui kuitenkin paikka iskeä ja sekä Tatu että Kristian ottivat tuliaisina 3-0 voitot. Kristianin sanoin, ”mennäänpäs mokomien turkulaisten yli, että heilahtaa”. 

Maaston tiedustelujen jälkeen ESRC:n joukkueen kapteeni ja 1. pelaaja, Matias Tuomi, sekä second-in-command ja 2. pelaaja, Jaakko Vähämaa aloittivat hyökkäyksen. Matias kaatui kaksintaistelussa turkulaisten lentäjä-ässää vastaan, mutta Jaakko kuitenkin nujersi vastustajansa ja sinetöi ESRC:lle voiton turkulaisista. 

Kouvostoliitossa oli kuitenkin sotaisa henki ja itärajan paikalliset partisaanit suunnittelivat hyökkäystä ESRC:tä vastaan. ESRC:n sotavoimien johto, Matias ja Jaakko, riensivät aloittamaan vastarinnan tätä hyökkäystä vastaan, mutta he kaatuivat urhoollisesti puolustaessaan seuransa kunniaa.

ESRC:n sotureiden yllätykseksi vastustajien rintamaan oli tuotu palkkasotureita Itä-Euroopasta rautaesiriipun takaa. Tiedustelijat Knuutila ja Rautiainen suuntasivat rintamalle ja onnistuivat vääntämään taistelun asemasodaksi. Lopulta vastustajien heikompi puolijoukkue  joutui taipumaan ESRC:n sotureita vastaan ja Rautiainen & Knuutila saivat pakotettua ESRC:lle torjuntavoitot.

Lopullinen tulos ESRC:n ykkösjoukkueelle Kouvolan liigakierrokselta oli siis viisi voittoa eli viisi pistettä lisää SM-sarjan tulostaulukkoon.

ESRC I vs TSSq: 3-1

ESRC I vs KSQ: 2-2

Tarkemmat tulostiedot löytyvät Squashliiton sivustolta ja Club Lockerista.

Raportoi Tatu

Naisten ykkösen kotikierros Esportissa

Naisten SM-sarjajoukkue sai kotikierrokselleen vieraiksi Mikkelin ja HSK:n. Mikkeliä vastaan lähdettiin kokoonpanolla Emilia Korhonen, Riikka Piekäinen ja Lilli Kronlund. Lilli kohtasi kolmospelaajien ottelussa Marianna Närhen. Matsissa nähtiin monta pitkää pallorallia, ja kaksi erää ratkesi vasta jatkopalloilla. Marianna sortui kuitenkin turhan moneen helppoon virheeseen, ja Lilli puolestaan onnistui hyvin ratkaisulyönneissä eteen ja korjasi näin voiton kotiin. Ykköspelaajien ottelun vei Emilia suoraan kolmessa erässä, mutta ilman taistelua ei Vanhasen Saara antautunut, vaan kokosi sekä toisessa että kolmannessa erässä kahdeksan pistettä. Kakkospelaajien ottelussa Riikka sai pelata rennosti jalkavaivaista Susanna Vanhasta vastaan: varma 3-0 voitto.

HSK:ta vastaan kolmospelaajaksi vaihtui Pia Ojala, joka sai vastaansa kokeneen ja taitavan Sari Niemistön (ent. Ahlblad). Tasaisen ensimmäisen erän vei Sari, mutta sen jälkeen Pian pelisuunnitelma asettui kohdalleen, ja peli päättyi lukemin 3-1 Pialle. Ykköspelaajien matsissa Emilia pöllytti Meeri Särkkää ensimmäisessä erässä luvuin 11-1, minkä jälkeen Meeri paransi peliään, mutta ei riittävästi: toinen erä Emilialle 11-6, kolmas 12-10 ja ottelu 3-0. Kakkospelaajien ottelussa Riikka vei kaksi ensimmäistä erää Johanna Penttilältä selvin luvuin, mutta joutui taistelemaan kolmannessa jatkopalloille asti. Ottelu Riikalle kuitenkin 3-0. Molemmista kokonaisotteluista siis 3-0-voitto ESRC:lle, joka pönöttää nyt tukevasti liigan kakkossijalla!

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

Raportoi kapteeni Marja

ESRC:n divarinaisten liigaraportit Talihallin kierrokselta

ESRC II:n osalta raportoi varakapteeni-Emilia:

Inka, Nea, Jane & Emilia Talihallissa

Toiselle liigakierrokselle Talihalliin ESRC 2 sai mukaansa myös junioriosaston eli Jane Kotilan sekä Nea Ollikaisen. Inka Luhtala ja Emilia Kostiainen pelasivat päivän muut ottelut. Edellisellä Porin kierroksella pelanneilla Tiinalla ja Yrsalla oli lepovuoro tällä kertaa. Junnut (Jane ja Nea) saivat pelata kaksi peliä, kun hieman varttuneemmat Inka ja Emilia jakoivat ykköspelaajien pelit keskenään.

Ensimmäisenä kentälle asteli Jane ja hoiti varmoin ottein voiton ESRC 4 -joukkueen Susanna Nurmosesta. Susanna sai muutamia pisteitä, mutta voitto Janelle 3-0. Jane pelaa tällä hetkellä joukkueemme kolmospaikkaa huonon rankinginsa takia, pelitaito hänellä riittäisi varmasti haastamaan myös ykkös- tai kakkospaikkaa pelaavia.

Tämän jälkeen oli ykköspelaajien eli Inkan vuoro kohdata Raila Luhtala. Odotetusti äidin ja tyttären välinen taisto venyi viisieräiseksi ja tällä kertaa voiton vei äiti-Raila. Molemmilta hieno tsemppi.

Nealle jäi haastava tehtävä voittaa kokenut Cecilia Lilja, jotta voitto ESRC 4:stä olisi toteutunut. Nea taisteli itselleen hienolla pelillä yhden erän, mutta ottelun vei silti Cecilia 3-1. Nean pelissä oli kuitenkin nähtävissä huimaa kehitystä ja tulevaisuudessa Nean hieman kasvettua hän on vaikea vastus kenelle tahansa.

Tällä kertaa siis tappio ESRC 4-joukkueesta, mutta tämä ei meitä lannista, vaan kannustaa treenaamaan kovempaa.

Seuraavana vastassa oli Tampereen joukkue. Jane hoiteli taas helposti oman osuutensa voittaen Annika Takalan. Janen vahvat lyönnit eivät antaneet vastustajalle mitään mahdollisuuksia.

Nealla oli taas kova taistelu kakkospelaajien kesken. Ottelu venyi viiteen erään ja jälleen kerran Nea osoitti omaavansa mahtavan pelisilmän. Tällä kertaa voiton vei kuitenkin Tampereen Minna Mäkelä 3-2.

Viimeisenä oli Emilian vuoro aloittaa pelit ja voitto Tampereen Heidi Ylikoskesta tuli ehkä yllättävänkin helposti 3-0. Emilia sai tällä kertaa pidettyä taktiikkasuunnitelmastaan kiinni, mikä puri Heidiin ilmeisen hyvin.

Voitto siis Tampereen joukkueesta ja ESRC 2 voi olla tyytyväinen päivän suoritukseen. Pientä parannettavaa jäi, mutta selkeää kehitystä on huomattavissa!

ESRC III:n osalta raportoi kapteeni-Morgan:


Lotta, Morgan & Maria

Today Talihalli was full of familiar faces and teams again from Pori and Tampere as well. Atmosphere in Tali was friendly and HSK hosted the whole tournament in time and efficiently! ESRC III team welcomed this time new players: Maria Rehula and Lotta Ruotanen (representing ESRC in Squash League, JSK otherwise) in addition to Morgan Xiao-Berglund.

First match started with Maria against HSK’s Vivi Riutta. Maria showed immediately good skills and controlled the whole match easily with 3-0. Lotta’s match with HSK’s tough player Heli Mäkelä was a bit of a struggle, tight games played by both, 3-1 to Heli. Morgan’s match against HSK’s first player Birgitta van der Kolk was a disaster. Morgan struggled with her new racket and couldn’t get used to it to adapt her game and quickly lost with 0-3 .

Soon after Maria’s first winning match, she played against Pori’s third player, Lotta Toivanen. Game was tight and entertaining. Both players were trying to gain points and Maria with good experience won again the match with 3-1.  Morgan’s second match with Saimi Seilo from Pori went much better when she took back her old racket. Result was very tight games and lots of nice rallies. Last game 8-11 could have been Morgan’s chance to win the third game, but it was too late to catch up. 0-3 loss to Morgan. Lotta’s second match, against Iida Stengård went smoothly and Lotta won the match easily 3-0. ESRC III won Pori this time with two wins. Great approvement for our team in this second league weekend! Congrats to Maria and Lotta!

ESRC IV:n osalta raportoi kapteeni-Honne:

Cessi, Susanna, Raila & Honne

Liigaa pelattiin tänään Helsingin Talihallissa. ESRC IV -joukkueen rivistössä pelasi tänään ykköspaikalla Raila Luhtala, kakkospaikalla Cessi Lilja ja kolmospaikalla Susanna Nurmonen. Joukkueen kapteeni Honne Syväniemi joutui jättämään pelit välistä pari viikkoa sitten tapahtuneen jalkavamman takia, mutta oli paikalla kannustamassa joukkuettaan.

Ensimmäisenä joukkueesta pääsi kentälle Susanna, joka pelasi elämänsä ensimmäisen liigaottelun. Vastassa oli ESRC II -joukkueen Jane Kotila. Rohkeasti Susanna lähti taistelemaan kovaa vastustajaa vastaan. Vaikka Jane selkeästi veikin pelistä voiton erin 3-0, niin hienosti Susanna sai kerättyä pisteitä itselleen.

Seuraavaksi joukkueiden ykköspelaajat kohtasivat toisensa. Saimme seurata erittäin jännittävää matsia, kun Raila pelasi tytärtään Inka Luhtalaa vastaan viisieräisen ottelun. Peli oli erittäin tasaväkistä ja molemmilla pelaajilla oli kova taistelu voitosta. Viimeisessä erässä Raila kuitenkin otti voiton 3-2. Peli sujui molemmilta loistavasti ja katsojat saivat seurata erinomaista squashia!

Kakkospaikkaa pelasi tänään siis Cessi Lilja, joka sai vastaansa Nea Ollikaisen. Peli oli yllättävän tasaväkistä, ja Nea sai taisteltua Cessiltä yhden erän. Cessi otti kuitenkin voiton tästä pelistä 3-1.

Seuraavaksi saimme vastaan kierroksen kotijoukkueen HSK II:sen. Aikaisemmasta tappiosta huolimatta Susanna asteli kentälle itsevarmana ja totesi: Tän pelin mä kyllä vien!

Susannaa vastassa oli HSK II:sen kolmospelaaja Vivi Riutta. Susanna vei voitokkaasti heti alkuun ensimmäisen erän. Vivi kuitenkin osasi taistella vastaan ja peli ratkaistiin lopulta viidennessä erässä. Susannan hermot olivat rautaa ja hän otti elämänsä ensimmäisen liigavoiton erin 3-2!

Raila kohtasi kentällä Birgitta van der Kolkin. Pelistä tuli taas erittäin tiukka ja saimme nähdä useita hienoja, pitkiä ja taitavia palloja. Joukkueemme kokenein konkari joutui kuitenkin tässä pelissä taipumaan tappioon 3-1.

Päivän viimeisessä pelissä Cessi pääsi taistelemaan HSK II:sen Heli Mäkelää vastaan. Erät olivat tasaisia, eikä Cessi päästänyt vastustajaansa helpolla. Vaikka Cessillä peli sujuikin erinomaisesti, oli vastustaja kuitenkin tällä kertaa hieman parempi. Cessin peli päättyi vastustajan voittoon erin 3-0.

Toinen liigakierros oli taas todella mukava ja onnistunut. Kiitokset järjestäjäjoukkueelle! Erityiskiitos myös Cessille, kun tulit pelaamaan tällä kierroksella meidän kanssamme. :) 

Naisten 1-divarin tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

ESRC M2

Axel, Ville R., Iiro, Joel & Ville E.

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

ESRC M3 ja ESRC Lucky Stroke (M6)

Imad, Joonas, Kim & Juuso, kuvasta puuttuu Jukka

ESRC M3:n raportti lokakuun kierrokselta

ESRC III -joukkue pelasi viime kierroksella Myyrmäessä. Koska universumi ei ollut peliraportille suotuisa vielä ensimmäisen kierroksen raporttiin, niin aloitetaan nyt joukkueen esittelyllä.

III-joukkue uudistui tällä kaudella lähes kokonaan. Koska ”kapteeni ei laivaa jätä”, niin Harry Lilja on mukana edellisen kauden joukkueesta. Kapteenin lakin otti muutaman vuoden jälkeen paluun liigaan tehnyt Joonas Kylliäinen. Mukaan saatiin tulevia toivoja, kun Imad Saleem ja Juuso Kotila liittyivät tiimiin. Mukana on myös liigadebyyttinsä tehnyt Jukka Tarvo ja niin ikään usean vuoden jälkeen paluuta yrittävä Kim Korhonen.

MyyrSq:n isännöimällä kierroksella meidän vastaamme tulivat Smash ja MetStone. Tomi Niinimäen ja Jussi Vehniäisen johdolla Smash on lähes SM-sarjan tasoinen, joten pelit olivat pääosin selviä. 4. paikalla pelannut Jukka Tarvo tosi haastoi Emil Patelin tosissaan napaten erän. Jukan terävä volley peli toimi, mutta peruspelissä Emil oli sittenkin varmempi ja peli näin Smashille 4-0.

MetStone on niin ikää kokeneilla ja taitavilla pelaajilla rakennettu joukkue. Imad ei kyennyt horjuttamaan Kivi-Koskisen Harrin tarkkaa lyöntiä ja peli selvästi Harrille 3-0. Odotetusti Kari Hautala oli yhtä kova Juusolle, mutta Juuso haki palloja napsi peruspelillä varsin mallikkaasti pisteitä. Peli Karille 3-0. Nelosten pelissä sen sijaan Joonas oli ajajan paikalla ja vei vahvalla peruspelillä suoraan kolme erää Ukko Lappalaista vastaan. Ykkösten pelistä Kim vs Jarmo Karjala odotettiin tiukkaa ja tasaista vääntöä. Virheiden sävyttämässä pelissä kumpikaan ei ollut parhaimmillaan. Kim hallitsi etukentän ja sitä kautta vei ottelun 3-1. ESRC III – MetStone siis 2-2. 

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

Raportoi Kim

ESRC Lucky Stroken raportti lokakuun kierrokselta

Mikko, Kimmo, Eino & Marko

ESRC Lucky Stroke suuntasi auton keulan lauantaiaamuna Myyrmäen squashpyhäkköön. Matkaan kovasta porukasta oli päässyt neljä intoa täynnä olevaa pelaajaa. Aikainen saapuminen hallille aiheutti hieman hämminkiä, koska kaikilla oli halu päästä kentälle heti, mutta odottelemiseksi meni hieman ennen kuin vuoro tuli. Eka vastustaja oli kovaksi tiedetty ja pelätty Metro Stone, jonka kovuudesta oli juteltu saunassa jo useampi viikko

Ekana kentällä nelospelaajana aloitti Marko Lappalainen ja Metrosta Ukko Lappalainen. Tässä pelissä oli se varmaa, että Lappalainen voittaa. Mutta Marko L oli valmis heti alusta asti ja tässä tasaisessa pelissä johdossa oltiin vuorotelleen. Erien lopussa Marko näytti vahvuutensa ja varmalla ja hyvällä lyöntipelillä puhdas 3-0 voitto (11-9, 11-8, 11-8). Hieno alku päivälle. Kolmospelaajana kentälle Lucky Strokesta Mikko Seppänen ja Metrosta Kari Hautala. Hautalan taito tiedettiin jo etukäteen ja eka erä (6-11) meni Mikolta hieman ohi. Mutta toiseen erään tuli uudestisyntynyt Mikko ja todella tiukkojen pallojen jälkeen erä hienosti kotiin (15-13). Kolmas erä oli heti alusta alkaen Mikon pientä hallintaa ja voitto siitä (11-9). Neljäs erä oli squashia parhaimmillaan ja pisteet vuorotellen molemmille. Mikolla jo ainakin kaksi (saattoi niitä olla enemmänkin) ottelupalloa, mutta kun ei, niin ei. Kirvelevä erä häviö Hautalalle (11-13). Ja edessä viides erä ja squashviihdettä parhaimmillaan. Tässä Metro Stonen Kari Hautala otti heti vahvan otteen ja kokemuksellaan tiukoista peleistä voitti erän (11-8) ja ottelun 3-2 (11-6, 13-15, 9-11, 13-11, 11-8). Hieno peli Mikolta häviöstä huolimatta.

Kakkospelaajana kentälle Eino Vaarala ja Metrolta Harri Kivi-Koskinen. Tästä pelistä ei ruveta tarinoita kirjoittelemaan. Tämä oli varmaan hävitty jo Kivenlahden hallin saunan lauteilla. Harri pelaili tylyn 3-0 (11-5, 11-3, 11-4) voiton ja siinä ei mitään selittelemistä. Ykköspelaajana boxiin aina vahva Kimmo Koskivaara ja kokenut Jarmo Karjala. Tasaista vääntöä heti alusta alkaen, mutta Kimmon liike oli sen verran hyvää, ettei Jarmon hyvätkään lyönnit jääneet kenttään. Erä 11-8 Kimmolle. Toiseen erään Jarmo paransi omaa liikettä ja puolustusta ja erä Jarmolle 11-9. Kolmas ja neljäs erä jälleen hienosti pelin uudestaan hallintaan ottaneelle Kimmolle 11-8, 11-7 ja ottelu 3-1 (11-8, 9-11,11-8, 11-7). Lucky Stroke – Metro Stone 2-2.

Lucky Stroke – PompS 1-3: neloset aloittivat ja Markolle vastustajaksi edellisenä viikonloppuna hyvää peliä Porvoossa näyttänyt Esa Wiljander. Marko aloitti siitä mihin edellisen pelin lopetti ja ekasta erästä voitto 11-8 virheettömällä pelillä. Seuraavat erät peliään huomattavasti parantanut vastustaja voitti 11-7, 11-2, 11-7 ja ottelu 3-1 vastustajalle. Mikko kolmospelaajana seuraavana ja edellisen pelin niukasta häviöstä sisuuntuneena selvä voitto Esa Karppisesta 3-0 (11-5, 11-7, 13-11).

Sitten Eino kentälle ja Porvoosta Lotta Vuorela. No, eiköhän tämä ollut samoin siellä lauteilla pelattu peli. Ottelu Lotalle 3-0 (11-8, 11-4, 11-9). Pitäisi Einon lisätä varmaan työtunteja squashhallilla, niin ei ehtisi liikaa miettiä ja tehdä pelistä liian vaikeata. Ja sitten Kimmo ja PompSin Kai Stör (hänestäkin oli siellä lauteilla juteltu pelonsekaisin tuntein). Eka erä niukasti vastustajalle 10-12. Ekan erän niukasta häviöstä huolimatta Kimmon itseluottamus kasvoi ja hän huomasi, että voi haastaa Kain. Toka Kimmolle 11-7. Kolmas Kaille 11-6, neljäs Kimmolle 11-9. Edessä parasta mitä squash ja urheilu voi tarjota: viides erä. Mutta tässä erässä taisi aiemmat erät painaa liikaa Kimmon jaloissa ja liian nopeasti yritetyt ratkaisut eivät tuoneet toivottua tulosta. Erä selvästi Kaille 11-3. Harmittava tappio 2-3 (10-12, 11-7, 6-11, 11-9, 3-11). Päivästä jäi todella hyvä maku. Pari niukkaa häviötä harmittaa, mutta tunne siitä, että voidaan haastaa kenet vaan (tai melkein kenet vaan) tässä sarjassa antaa uskoa tuleviin peleihin.

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

Pallot nikkiin, raportoi Eino

ESRC M4

Kristian, Tapio, Tuomo & Hannu, kuvasta puuttuu Vesa

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

ESRC M5

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

ESRC M7 Team Bubo: raportti toisesta liigakierroksesta

Janne, Joakim, Markus, Juha Talihallissa

Seiskajoukkue löysi intoa puhkuen Talihallin lauantaina 26.10. Tällä kertaa pelaajavalinnaksi muodostui 1. Juha Saarentaus, 2. Markus Kaukonen, 3. Joakim Majander ja 4. Janne Laitala. Melkein tilaisuuden aluksi suoritettiin pelikierroksen tiedotusvastuusta arvonta, jossa käytettiin ns. käänteistä puolalaista logiikkaa. Arvonnan voittajalle jäi mustapekka käteen ja hän joutui tiedotusvastuuseen.

Pelien puolesta erinomaisen hyvän lepojakson jälkeen rynnättiin kaatamaan Salmisaaren Sisua. Tämä melkein onnistuikin, kun Markus ja Janne hoitivat omat matsinsa puhtaasti kotiin. Tosin kummankaan osalta ei tarjottu helppoa voittoa, vaan joka erässä vastustajat pistivät kampoihin. Markuksen kohdalla toisessa erässä jopa jatkopalloille asti. Markus siis kyykytti Kalle Winterin ja Janne puolestaan Järvisen Villen.  Joakim joutui nöyrtymään pesäpallomailan varresta pallosilmän hankkineelle Janne-Matti Peltolalle. Juha puolestaan aloitti vahvasti Tommi Solansuuta vastaan ja näytti kaapin paikkaa ensimmäisessä erässä. Valitettavasti fysiikkapuolella oli vähän toivomista ja Tommi otti kolme seuraavaa erää. Joka tapauksessa henkinen voitto, kun eriä saatiin yksi enemmän kuin sisulaiset. Pisteet menivät kuitenkin jakoon 2-2 matseina.

Voimaa uhkuen siirryttiin seuraavaan taisteluun, jossa vastassa oli HSRC:n nelosjoukkue. Juha sai pataan 0-3 Vasilis Bardikselta eli Kreikan lahjalta Suomi-Squashille. Tosin ensimmäisessä erässä vielä pysyttiin mukana. Timo Tulonen ei antanut Markukselle mitään mahdollisuuksia eleettömään tyyliinsä; 0-3 tässäkin. Joakimilla oli tahtotila kohdallaan Kari Hiltusen kanssa. Ensimmäisessä erässä väännettiin 19-17 tilanteeseen asti, ennen kuin Kari suostui luovuttamaan. Tämän jälkeen hän ottikin sitten ohjat käsiinsä ja matsi meni stadiin 1-3. Jannella ei myöskään ollut keinoja Juho Lonkilaa vastaan, joten tylyt lukemat 0-3 ja koko joukkueen osalta 0-4 HSRC:lle.

Joukkue Bubo siirtyy Joululomalle ja latautuu seuraavaan kierrokseen. Tammikuussa saamme vastaan lohkon kakkosen ESP:n ja meille tarjotaan revanssi sisulaisista. Olemme valmiita!

Tulokset Squashliiton sivustolla ja Club Lockerissa.

Raportoi Juha

Kommentoi artikkelia »»

Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja