EWO 2008 tulokset ja kuvat

”Espoo Women`s Open 2008” saatiin päätökseen. Naisten valioluokan voiton otti Saara Valtola (MiSQ), toiseksi tuli Laura Aalto-Setälä (ESRC), kolmas oli Michaela Björnström (HSRC) ja neljäs Hanna Rusila (LahtiSQ).

Naisten B-luokan voitti Leena Schneider (JSK), toisena Emilia Soini (ESRC) ja kolmas Kirsi Paakkari (ESRC).
valio.JPGt13.JPGb-luokka.JPGt-11.jpg
Naiset V+A
Lohko A

Saara Valtola MiSq – Tia Knuutila ESRC 9/0 9/2 10/9
Saara Valtola – Maria Rehula ESRC 9/2 9/1 9/1
Tia Knuutila – Maria Rehula 9/0 9/2 9/0
Lohko B
Michaela Björnström HSRC – Pia Ojala ESRC 9/5 2/9 5/9 10/8 9/3
Michaela Björnström – Kristiina Kiviharju JSK 9/5 9/0 9/2
Michaela Björnström – Tiina Koivu ESRC 9/1 9/0 9/1
Pia Ojala – Kristiina Kiviharju 9/0 10/8 4/9 6/9 9/4
Pia Ojala – Tiina Koivu 9/1 9/2 9/2
Kristiina Kiviharju – Tiina Koivu 9/0 9/5 9/2
Lohko C
Hanna Rusila LahtiSq – Laura Aalto-Setälä ESRC 9/3 2/9 9/2 8/10 10/8
Hanna Rusila – Mari Hentunen HSRC 9/5 9/4 9/0
Hanna Rusila – Nina Saari ESRC 9/3 9/0 9/3
Laura Aalto-Setälä – Mari Hentunen 9/0 9/0 9/1
Laura Aalto-Setälä – Nina Saari 9/5 9/1 9/2
Mari Hentunen – Nina Saari 5/9 6/9 9/0 9/2 9/0
Välierät
Saara Valtola – Hanna Rusila 9/4 2/9 9/1 9/5
Laura Aalto-Setälä – Michaela Björnström 9/2 10/8 10/8
Pronssiottelu
Michaela Björnström – Hanna Rusila 8/10 5/9 10/9 9/4 9/4
Loppuottelu
Saara Valtola – Laura Aalto-Setälä 9/2 9/0 9/0

Naiset B
Lohko A

Leena Schneider JSK – Riitta Mattila HSRC 9/3 9/0 9/4
Leena Schneider– Ksenia Smirnova ESRC 9/1 9/1 9/0
Riitta Mattila – Ksenia Smirnova 9/2 9/5 9/1
Lohko B
Kirsi Paakkari ESRC – Pia Mäki-Kokkila ESRC 9/3 9/0 9/3
Kirsi Paakkari– Keiu Avald MyyrSq 9/3 9/0 9/2
Pia Mäki-Kokkila – Keiu Avald 10/8 9/7 9/1
Lohko C
Emilia Soini ESRC – Ulla Vestola HSRC 9/6 4/9 9/2 9/3
Emilia Soini – Emilia Korhonen ESRC 9/5 9/0 9/2
Ulla Vestola – Emilia Korhonen 9/3 9/6 9/2
Loppusarja
Leena Schneider – Emilia Soini 9/6 9/2 9/0
Leena Schneider – Kirsi Paakkari 9/1 9/2 9/2
Emilia Soini – Kirsi Paakkari 9/7 9/2 9/2
1. Leena Schneider, 2. Emilia Soini, 3. Kirsi Paakkari

Tytöt 13
Emilia Korhonen – Linda Julin ESRC 9/3 9/7 9/2
Emilia Korhonen – Cecilia Lilja ESRC 9/1 9/4 9/0
Linda Julin – Cecilia Lilja 9/4 9/5 9/1
1. Emilia Korhonen, 2. Linda Julin, 3. Cecilia Lilja

Tytöt 11
Lohko A

Maarit Ekholm ESRC – Maija Hakkila ESRC 9/1 9/1 9/0
Maarit Ekholm – Meri Silvennoinen ESRC 9/1 9/0 9/4
Maija Hakkila – Meri Silvennoinen 9/2 9/7 8/10 10/8
Lohko B
Nea Falck ESRC – Sofia Korpeinen ESRC 6/9 9/3 9/7 9/4
Nea Falck – Ischita Chatterjee ESRC 9/0 10/8 9/1
Nea Falck – Katri Aalto-Setälä ESRC 6/9 9/3 9/7 9/3
Sofia Korpeinen – Katri Aalto-Setälä 9/1 9/2 9/0
Sofia Korpeinen – Ischita Catterjee 9/0 9/3 9/6
Ischita Chatterjee – Katri Aalto–Setälä 9/1 9/4 9/2
Välierät
Maarit Ekholm – Sofia Korpeinen 9/1 9/1 9/0
Nea Falck – Maija Hakkila 9/1 9/4 9/0
Pronssiottelu
Maija Hakkila – Sofia Korpeinen 3/9 9/3 9/3 9/6
Loppuottelu
Maarit Ekholm – Nea Falck 9/1 9/0 9/1

ewo2008_009.JPGewo2008_013.JPGewo2008_015.JPGewo2008_011.JPGewo2008_020.JPGewo2008_005.JPGewo2008_006.JPGewo2008_008.JPGewo2008_003.JPGewo2008_007.JPG

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja