Jarkki Jaakkola ESRC:n kunniapuheenjohtajaksi

Aikuisten_tonttucupESRC:n pikkujouluissa, Bottalla 23.11.2013 onnistuttiin yllätyksessä täydellisesti: Jarkki Jaakkola kutsuttiin seuran ensimmäiseksi kunniapuheenjohtajaksi ja kunnianosoitus tuli Jarkille täytenä yllätyksenä. Asiaa oli valmisteltu jo syyskuussa, kun ESRC piti vuosikokouksensa, jossa tämän kaliiperin asiat tulee päättää. Syyskuussa kävi tänä vuonna niin onnellisesti, että Jarkki oli estynyt saapumaan vuosikokoukseen, jossa asia päätettiin yksimielisesti.

Tape ja Raila onnittelevat vastavalittua kunniapuheenjohtajaa, Jarkkia

Tape ja Raila onnittelevat vastavalittua kunniapuheenjohtajaa, Jarkkia (keskellä)

Jarkki on ESRC:n ensimmäinen kunniapuheenjohtaja. Hän liittyi 35-vuotiaaseen seuraan vuonna 1983 ja on toiminut seuran puheenjohtajana vuosina 1988 ja 1989. Jarkki on viimeisen 30 vuoden aikana ollut ratkaisevassa asemassa, kun ESRC:n junioritoimintaa on viety eteenpäin. ESRC:ssä on yhden kunniapuheenjohtajan lisäksi aiemmin nimitetty kaksi kunniajäsentä: Eero Salkala ja Pirjo Piekäinen.

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja