Squashin SM-kilpailut 8.-10.4.2011

Squashin SM-kilpailut pelattiin Helsingin Merihaassa (HSRC) 8.-10.4.2011. ESRC menestyi jälleen kerran loistavasti. Miesten kultaa otti ESRC:n Olli Tuominen ja naisten puolella hopeaa Elina Konoselle ja pronssia Emppa Soinille. ESRC:n menestystä lisäsivät Petteri Sirénin B-luokan kulta ja Jenni Nordlingin B-luokan hopea.

Tulokset ja kuvat mitalisteista squash.fi:n tulospalvelussa

Miehet Y
1. kierros
Olli Tuominen ESRC bye
Pyry Poikolainen HSRC – Kai Stöör JSK w.o.
Tomi Niinimäki TSK – Tero Timberg ESRC 11/6 11/2 12/10
Aleksi Leskinen HSRC – Tommi Ryyppö YlivSq 11/4 11/8 14/12
Janne Järvinen ESRC – Teuvo Määttänen YlivSq 11/2 11/2 11/2
Heikki Kononen HSRC – Miko Äijänen JSK 11/6 11/4 11/0
Tuomas Häkkinen MiSq – Mikael Siren ESRC 11/6 11/7 5/11 11/2
Arttu Moisio TSK – Henri Kronlund HSRC 11/7 11/7 11/7
Matias Tuomi ESRC – Toni Lötjönen HSRC 11/8 11/7 11/3
Jami Äijänen JSK – Jaakko Vähämaa ESRC w.o.
Kenneth Wennström HSRC – Anssi Määttänen YlivSq 11/7 11/9 0/11 8/11 11/9
Mika Monto TSK – Lauri Valtola MiSq 13/11 11/4 11/9
Tatu Knuutila ESRC – Hannu Jaskari SqJu 7/11 5/11 12/10 11/3 12/10
Erno Teitti MiSq – Risto Jokinen HSRC 11/5 11/3 11/6
Jaakko-Antti Peltola ESRC – Petteri Repo HSRC 11/8 11/9 11/9
Henrik Mustonen YlivSq bye
2. kierros
Olli Tuominen – Pyry Poikolainen 11/0 11/0 11/0
Tomi Niinimäki – Aleski Leskinen 8/11 3/11 11/7 13/11 11/8
Heikki Kononen – Janne Järvinen 12/10 11/6 11/6
Arttu Moisio – Tuomas Häkkinen 11/6 11/7 11/9
Matias Tuomi – Jami Äijänen 11/5 11/5 11/2
Mika Monto – Kenneth Wennström w.o.
Erno Teitti – Tatu Knuutila 11/5 11/6 11/7
Henrik Mustonen – Jaakko-Antti Peltola 11/4 11/2 11/3
Puolivälierät
Olli Tuominen – Tomi Niinimäki 11/7 11/3 11/7
Arttu Moisio – Heikki Kononen 14/12 11/2 5/11 11/5
Matias Tuomi – Mika Monto 11/9 11/2 13/11
Henrik Mustonen – Erno Teitti 12/10 11/3 11/5
Välierät
Olli Tuominen – Arttu Moisio 11/7 11/6 11/3
Henrik Mustonen – Matias Tuomi
Pronssiottelu
Arttu Moisio – Matias Tuomi 11/9 11/13 11/5 16/14
Loppuottelu
Olli Tuominen – Henrik Mustonen 11/9 12/14 11/8 11/7

Naiset Y
1. kierros
Nea Falck ESRC – Riina Koskinen SqK 11/6 11/6 11/4
Jutta Tuunanen MiSq – Raila Luhtala ESRC 11/2 11/0 11/4
Aurora Vikström HSRC – Marja Vainio JSK 11/9 11/5 11/6
Puolivälierät
Saara Valtola MiSq – Nea Falck 11/2 11/4 11/2
Emilia Soini ESRC – Emilia Korhonen ESRC 11/6 11/8 11/4
Jutta Tuunanen – Pia Ojala ESRC 12/10 11/7 11/6
Elina Kononen ESRC – Aurora Vikström 11/6 11/2 11/4
Välierät
Saara Valtola – Emilia Soini 10/12 13/11 11/5 11/3
Elina Kononen – Jutta Tuunanen 11/8 15/13 11/9
Pronssiottelu
Emilia Soini – Jutta Tuunanen 13/11 11/5 11/8
Loppuottelu
Saara Valtola – Elina Kononen 10/12 11/9 11/9 12/10

Miehet B
1. kierros
Magalan Pather ESP – Petteri Tiitinen TSSq 11/7 14/12 7/11 14/12
Risto Rönn SqJu – Kimmo Puukko JSK 11/4 11/4 11/8
Topias Aalto ESRC – Jouko Puustinen KSQ 11/4 11/7 11/7
Iiro Stubin ESRC – Antti Rikbsrg OSK 11/6 11/3 11/5
Ville Karsikas JSK – Harry Lilja ESRC 12/10 11/6 5/11 9/11 11/8
Olli Turtonen TSK – Jani Mustonen HSRC 01/12 12/10 11/3 9/11 11/9
Jussi Vikström HSRC – Seppo Raiski ESP 13/11 7/11 11/8 11/2
Jarmo Karjala HSRC – Kimmo Kiviniemi NääsSq 12/10 9/11 11/9 11/4
Esa Tuominen HSRC – Jouni Nykänen JSK 8/11 11/8 11/7 13/11
Janne Niutanen ESRC – Matias Hänninen SqK 9/11 11/5 11/7 rtd.
Petteri Siren ESRC – Juha-Matti Parmonen TSK 11/2 11/5 11/5
Lauri Selänne LSQ – Karri Salonen HSRC 11/5 11/3 12/10
Tommi Lind HSRC – Tommi Ekholm ESRC 10/12 11/4 11/9 2/11 11/9
Raimo Yliranta JSK – Santtu Puurunen Sq-88 11/5 11/7 11/5
Seppo Rissanen HSRC – Jani Stengård TSSq 11/9 11/4 11/4
Timo Eloranta LSQ – Kristian Rautiainen ESRC 11/4 4/11 11/4 9/11 11/3
2. kierros
Risto Rönn – Magalan Pather 11/3 11/3 11/2
Topias Aalto – Iiro Stubin 13/11 11/9 5/11 3/11 11/8
Ville Karsikas – Olli Turtonen 11/5 11/5 11/9
Jarmo Karjala – Jussi Vikström 5/11 9/11 11/7 11/8 11/9
Esa Tuominen – Janne Niutanen 11/5 11/4 11/3
Petteri Siren – Lauri Selänne 11/8 10/12 11/1 11/6
Tommi Lind – Raimo Yliranta 11/5 11/6 2/11 11/6
Timo Eloranta – Seppo Rissanen 11/8 12/10 11/4
Puolivälierät
Risto Rönn – Topias Aalto 11/6 11/3 13/11
Ville Karsikas – Jarmo Karjala 11/4 11/1 11/3
Petteri Siren – Esa Tuominen 12/10 11/5 11/8
Timo Eloranta – Tommi Lind 9/11 11/13 13/11 11/2 11/3
Välierät
Risto Rönn – Ville Karsikas12/10 12/10 12/10
Petteri Siren – Timo Eloranta 9/11 11/6 11/5 10/12 11/3
Pronssiottelu
Timo Eloranta – Ville Karsikas 11/4 7/11 9/11 11/6 11/5
Loppuottelu

Petteri Siren – Risto Rönn 11/2 11/5 8/11 13/11

Naiset B
1. kierros
Jenni Nordling ESRC bye
Keiu Avald MyyrSq – Laura Ylikoski TSK w.o.
Kati Porthan JSK – Inka Luhtala ESRC 11/3 11/2 11/1
Saana Pohjavaara TSK bye
Jenni Vähämaa ESRC bye
Maarit Ekholm ESRC – Sakura Parmonen TSK 11/4 11/4 11/8
Vecilia Lilja ESRC – Minna Mäntylä TSK 11/7 11/5 11/6
Pia Hartikainen JSK bye
Puolivälierät
Jenni Nordling – Keiu Avald 11/2 11/7 11/8
Kati Porthan – Saana Pohjavaara 11/3 11/3 12/10
Jenni Vähämaa – Maarit Ekholm 11/5 11/7 11/7
Pia Hartikainen – Cecilia Lilja 11/6 11/3 11/4
Välierät
Jenni Nordling – Kati Porthan 9/11 11/5 11/6 11/4
Pia Hartikainen – Jenni Vähämaa 11/7 11/7 11/7
Pronssiottelu
Kati Porthan – Jenni Vähämaa 11/9 11/8 11/5
Loppuottelu
Pia Hartikainen – Jenni Nordling 9/11 11/3 11/5 11/8

Miehet C
1. kierros
Juha Sihvola KSQ – Touko Juntunen ESRC 11/3 10/12 11/4 11/6
Vesa-Matti Vaara YlivSq – Jan Granberg KSQ 11/5 11/6 12/10
Esa Mäkisalo TSSq – Antti Okkonen ESRC 5/3 rtd.
2. kierros
Martti Nakari ESP – Juha Sihvola 11/6 11/5 11/9
Jonne Stengård TSSq – Juha Sarlund HSRC 11/7 11/9 2/11 11/9
Ilkka Virtanen JSK – Risto Välimäki ESP 6/11 11/4 11/5 12/10
Justius Putsela MiSq – Juha Rintanen HSRC w.o.
Jari Mether HSRC – Antti Lind HSRC 9/11 12/10 12/10 13/11
Markku Merta MyyrSq – Markku Kaistinen JSK 11/9 11/4 11/4
Torbjörn Koivisto ESP – Sebastian Lilja ESRC 9/11 11/5 11/5 11/2
Paul Brennan MetSq – Pyry Saloranta SqK 11/7 11/2 11/7
Jack Westren-Doll JSK – Vesa-Matti Vaara 11/4 11/4 4/11 13/15 11/4
Tapio Koivu ESRC – Ari Vakkala HSRC 11/6 11/8 9/11 11/5
Arttu Turtonen TSK – Marko Värilä ESP 11/7 11/6 9/11 11/4
Samuli Elo TSSq – Markus Seppälä HSRC 8/11 11/3 11/6 11/7
Markus Kilkki Sq-88 – Timo Palo LahtiSq 11/5 11/8 5/11 11/7
Marko Välimäki ESRC – Karri Kauppi HSRC 6/11 5/11 11/3 11/9 11/1
Juha Männistö SqJu – Timo Nousmaa MyyrSq 11/9 12/10 9/11 11/9
Ilmari Vikström HSRC – Esa Mäkisalo 11/8 11/5 11/4
3. kierros
Jonne Stengård – Martti Nakari 11/5 12/10 12/10
Ilkka Virtanen – Justus Putsela 11/9 13/11 9/11 0/11 11/9
Jari Mether – Markku Merta 7/11 12/10 9/11 11/1 11/4
Paul Brennan – Torbjörn Koivisto 11/6 11/6 12/10
Tapio Koivu – Jack Westren-Doll 8/11 11/8 11/6 11/8
Arttu Turtonen – Samuli Elo 11/4 11/7 11/3
Markus Kilkki – Marko Välimäki 11/6 11/9 5/11 9/11 11/5
Juha Männistö – Ilmari Vikström 13/11 8/11 11/8 12/10
Puolivälierät
Ilkka Virtanen – Jonne Stengård 13/11 11/9 11/9
Paul Brennan – Jari Mether 11/8 3/11 11/8 11/9
Arttu Turtonen – Tapio Koivu 11/6 11/2 11/2
Juha Männistö – Markus Kilkki 8/11 12/10 8/11 11/9 11/7
Välierät
Ilkka Virtanen – Paul Brennan 10/12 12/10 11/5 11/6
Arttu Turtonen – Juha Männistö 11/7 11/5 11/5
Pronssiottelu
Paul Brennan – Juha Männistö15/13 11/8 10/12 9/11 11/8
Loppuottelu
Arttu Turtonen – Ilkka Virtanen 11/5 11/6 11/4

Miehet D
1. kierros
Pentti Polón ESP – Markus Sakki KSQ w.o.
Rauli Rantaruikka KSQ – Sauli Jämsä HSRC 11/4 11/3 11/2
Marko Kivi-Koskinen HSRC – Sami Parikka ESRC 7/11 11/6 11/7 11/7
Puolivälierät
Frans Lehmusvaara JSK – Pentti Polón 11/9 11/7 11/8
Jarmo Suokko SqJu – Lauri Pitkänen HSRC 11/4 11/4 11/3
Rauli Rantaruikka – Mikko Laitila YlivSq 11/2 11/5 11/1
Marko Kivi-Koskinen – Jarkko Lyytikkä LahtiSq 5/11 11/7 11/6 11/6
Välierät
Jarmo Suokko – Frans Lehmusvaara 11/3 11/5 11/5
Rauli Rantaruikka – Marko Kivi-Koskinen 11/3 11/6 11/3
Pronssiottelu
Marko Kivi-Koskinen – Frans Lehmusvaara 11/3 11/5 11/4
Loppuottelu
Jarmo Suokko – Rauli Rantaruikka 2/11 5/11 rtd

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja