Kauden 2006-2007 päättäjäiset

Pelikauden 2006-2007 päättäjäiset vietettiin ravintola ”Tapiontorissa” lauantaina 19.5.2007

Päättäisiä kokoontui viettämään 24 seuralaista. Puheenjohtaja Tape Koivu kävi läpi kuluneen kauden merkittävimpiä tapahtumia. Naisten liigajoukkueet saivat kiitosta runkosarjan voitosta samaten junioritoiminta. Erityisen maininnan sai Laura Aalto-Setälä, joka saavutti kauden aikana kolme SM-mitalia; Joukkue hopeaa, SM-hopeaa henkilöhtaisíssa SM-kisoissa sekä SM-hopeaa juniorien SM-kisoissa. Lienee laatuaan todella harvinaista.

ESRC:n mestaruuskilpailujen voittajille kohotettiin maljat. ”Taistelijan maljan” jakoi ”Salainen komitea” tänä vuonna omalle juniorillemme Topias Aallolle, joka sijoittui miesten kilpasarjassa 10.

Suomen Squashliitto muisti seuraavia ESRC:n jäseniä ansiomerkeillä; Tiina Koivu ja Ilkka Forsell kultainen ansiomerkki. Pronssinen ansiomerkki Juha Saarentaus, Sanna Mantere, Pia Ojala ja Jan Nyström

ESRC:n historian ensimmäiset ”Kunniajäsenet” oli myös nimetty. Kunniajäsen nro 1 on Eero Salkala seuramme junioritoiminnan käynnistäjä. Kunniajäsen nro 2 on Pippy Piekäinen seuramme naistoiminnan kehittäjä ja ”Espoo Women`s Openin” ”Äiti”

Iltaa vietettiin aina klo 23.00 saakka ravintola ”Tapiontorissa”, jonka jälkeen osa siirtyi kotiin ja osa jatkoille – hauskaa oli ja kaikki tuntuivat viihtyvän!

vellulla-saunassa.jpgharry.JPGjuhla2.jpgjuhla1.jpgilkkamarianne.jpgpiaolli.jpgpaveljohku.jpgnoorakatya.jpgjuhla4.jpgjuhla3.jpgtapetero.jpgstaussi.jpgpuhis.jpgtaistelijan-malja.jpgdsc06634.JPGdsc06635.jpgdsc06639.jpg

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja