ESRC 30 VUOTTA

Seuramme 30-vuotisjuhlaa vietettiin 6.9.2008 Espoon Olarissa. Paikalla oli lähes 50 seuralaista ja tunnelma oli hieno!
Kuvassa vasemmalla seuramme jäsen ja Squashliiton juniorivaliokunnan pj Juhani Rautiainen, Puheenjohtajamme Tapio Koivu ja Squashliiton hallituksen jäsenemme Tiina Koivu. Tapio Koivu palkittiin liiton kultaisella ansiomerkillä
007.JPG

Juhlien järjestelyistä vastasi ”taistelijapari” Tia Östman ja Jonna Kinnunen. Illallinen sisälsi loistavat alkupalat, pääruoan , kakut kera kahvi avec sekä kaikki juomatarjoilut. Tervetuliaspuheen jälkeen palkittin ansioituneita seuralaisia; kultainen ansiomerkki siis Tape Koivulle ja pronssinen Yrsa Serenille. Illallisen jälkeen seurasi illan pääohjelma – katse kuvien kera seuramme toiminnan vuosiin 1978-2008. Esityksen oli valmistellut Kikka Baston. Iltaa jatkettiin aina pikkutunneille tarinoita kertoen, kisamatkoja muistellen sekä tanssien! Pikantin lisän toi iltaan Venäjän naisten maajoukkuepelaajat, jotka osallistuivat myöskin juhlaamme!
002.JPG004.JPG001.JPG003.JPG005.JPG008.JPG009.JPG010.JPG011.JPG012.JPG013.JPG014.JPG

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja