ESRC:n vuosikokous järjestettiin 11.9.2014

ESRC_logoESRC:n vuosikokous järjestettiin 11.9.2014 Esport Centerissä. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, joihin kuului myös kauden 2014-2015 hallituksen valinta. Seuran puheenjohtajana jatkaa Tapio Koivu. Lisäksi hallitukseen valittiin seitsemän henkilöä, joista edellisestä hallituksesta jatkavina valittiin: Yrsa Serén, Ilkka Forsell, Topias Aalto, Janne Järvinen ja Riika Marttinen. Uusina valittiin Riikka Piekäinen ja Katariina Laakkonen. Tehtävistään luopui ESRC:n hallituksessa erittäin pitkään ja ansiokkaasti toiminut Jarkki Jaakkola. ESRC kiittää seuran ensimmäistä kunniapuheenjohtajaa, Jarkkia erittäin pitkäjänteisestä työstä seuran hallituksessa!

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja