Espoo Women’s Open 2011, tulokset

ESRC järjesti jo 19. kertaa 12.-13.2.2011 Esport Centerissä Espoo Women’s Openin. Luokkien voittajiksi nousivat: naisten 1-kaavio: Saara Valtola (MiSq), naisten 2-kaavio: Jenni Nordling (ESRC), naisten 3-kaavio Monika Nousmaa (MyyrSq), tytöt alle 15 vuotta: Riina Koskinen (SqK), tytöt alle 13 vuotta: Katri Aalto-Setälä (ESRC), tytöt alle 11 vuotta: Alina Bushma (Aquarium, Kiev, Ukraina).

Katso kilpailujen koko kuvasato Picasan verkkoalbumista. Alla kilpailujen palkitut. T13-sarjan 2., Milla Uusitalo (OSK) puuttuu valitettavasti kuvista.

Naisten 1-kaavio: Pia Ojala (2.), Saara Valtola (1.), Marja Vainio (3.)

Naisten 2-kaavio: Jenni Nordling (1.), Leena Schneider (2.)

Naisten 2-kaavio: Ulla Vestola (3.), Jenni Nordling (1.)

Naisten 3-kaavio: Carina Björnström (2.), Monika Nousmaa (1.), Keiu Avald (3.), Laura Ylikoski (4.)

T15: Maarit Ekholm (4.), Nea Falck (2.), Riina Koskinen (1.), Cessi Lilja (3.)

T13: Katri Aalto-Setälä (1.)

Saana Valasma (T11 2., T13 4.), Iida Takaluoma (T13 3.)

T11: Cong Lu (3.), Alina Bushma (1.)

Sunnuntain otteluiden tulokset:

N1
Sijat 1-3

Valtola Saara (1), MiSq, – Vainio Marja (4), JSK, 3-0 (11-3 11-2 11-2)
Ojala Pia (2), ESRC, – Vainio Marja (4), JSK, 3-0 (11-3 11-2 11-5)
Valtola Saara (1), MiSq, – Ojala Pia (2), ESRC, 3-0 (11-5 11-7 11-8)
1. Saara Valtola (MiSq)
2. Pia Ojala (ESRC)
3. Marja vainio (JSK)
Sijat 4-6
Rehula Maria, ESRC, – Koivu Tiina (3), ESRC, 3-2 (11-8 3-11 11-8 9-11 11-7)
Piekäinen Riikka, ESRC – Rehula Maria, ESRC 3-0 (11-3, 11-0, 11-7)
Piekäinen Riikka, ESRC – Koivu Tiina (3), ESRC w.o.
4. Riikka Piekäinen (ESRC)
5. Maria Rehula (ESRC)
6. Tiina Koivu (ESRC)
Sijat 7-8
Berggren Katariina (5), ESRC, – Luhtala Raila (6), ESRC, 3-2 (11-2 9-11 12-10 10-12 11-4)

N2
Semifinaalit

Nordling Jenni (2), ESRC, – Vestola Ulla (1), HSRC, 3-0 (11-9 11-9 11-4)
Schneider Leena, JSK, – Paakkari Kirsi, ESRC, 3-0 (11-7 11-6 11-4)
Finaali
Nordling Jenni (2), ESRC, – Schneider Leena, JSK, 3-0 (12-10 15-13 11-6)
Pronssiottelu
Vestola Ulla (1), HSRC, – Paakkari Kirsi, ESRC, 3-0 (11-2 11-5 11-6)
Sijat 5-6
Serén Yrsa (3/4), ESRC, – Challis Judith (3/4), HSRC, 3-0 (11-4 11-8 11-9)

N3
Semifinaalit

Nousmaa Monika, MyyrSq, – Avald Keiu (1), MyyrSq, 3-0 (11-4 11-1 11-1)
Björnström Carina (3/4), HSRC, – Ylikoski, Laura (3/4), TSK, 3-0 (11-8 11-7 11-0)
Finaali
Nousmaa Monika, MyyrSq, – Björnström Carina (3/4), HSRC, 3-0 (11-6 11-7 11-6)
Pronssiottelu
Avald Keiu (1), MyyrSq, – Ylikoski, Laura (3/4), TSK, 3-2 (11-6 3-11 6-11 11-5 11-8)
Sijat 5-6
Vähämaa Jenni (2), ESRC, – Luhtala Inka, ESRC, 3-0 (11-9 11-3 11-4)
Sija 7
Mäkelä Minna, TSK

T15
Semifinaalit

Koskinen Riina (2), SqK, – Ekholm Maarit (3/4), ESRC, 3-0 (11-6 11-7 11-3)
Falck Nea (1), ESRC, – Lilja Cecilia (3/4), ESRC, 3-0 (11-5 11-1 11-5)
Finaali
Koskinen Riina (2), SqK, – Falck Nea (1), ESRC, 3-0 (11-6 11-5 11-6)
Pronssiottelu
Lilja Cecilia (3/4), ESRC, – Ekholm Maarit (3/4), ESRC, 3-2 (5-11 11-6 9-11 11-8 11-8)

T13
Sijat 1-3

Aalto-Setälä Katri (3/4), ESRC, – Takaluoma Iida (3/4), OSK, 3-1 (9-11 11-9 11-3 11-5)
Aalto-Setälä Katri (3/4), ESRC, – Uusitalo Milla (1), OSK, 3-0 (11-7 13-11 11-8)
Uusitalo Milla (1), OSK, – Takaluoma Iida (3/4), OSK, 3-1 (11-8 7-11 11-7 11-8)
1. Katri Aalto-Setälä (ESRC)
2. Milla Uusitalo (OSK)
3. Iida Takaluoma (OSK)
Sijat 4-5
Valasma Saana (2), OSK, – Huiskonen Anni, ESRC, 3-0 (11-4 11-0 11-0)

T11
Sijat 1-3

Valasma Saana (1), OSK, – Cong Lu, ESRC, 3-0 (11-7 11-9 13-11)
Bushma Alina, Aquarium, Kiev, – Valasma Saana (1), OSK, 3-0 (11-5 11-7 11-7)
Bushma Alina, Aquarium, Kiev, – Cong Lu, ESRC, 3-0 (11-4 11-3 11-1)
1. Alina Bushma (Aquarium)
2. Saana Valasma (OSK)
3. Cong Lu (ESRC)
Sijat 4-5
Lavonen Lotta, ESRC, – Aalto-Setälä Iiris (2), ESRC, 3-1 (9-11 11-6 11-8 11-6)

Otteluiden kaikki tulokset löytyvät Tournamentsoftwaresta.

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja