ESRC:n ylimääräinen kokous 6. 5. 2007

Seuran sääntöjen muuttamishanke on käynnissä. Sääntöjä päivitetään vastaamaan paremmin seuran organisaatiota, tilikausi muutetaan vastaamaan squashkautta sekä erilaisia anti-doping sääntöjä otetaan käyttöön. Uudet säännöt mahdollistavat myös useamman jäsenen ottamisen mukaan hallitukseen kuin nykyään. Mitään maata mullistavaa ei runnota läpi, mutta noin teoriassa säännöt voivat hieman vaikuttaa esimerkiksi seuran omien kilpailujen tarjoiluihin. Seuran kokous käsitteli sääntöjä vuosikokouksessa 28. 2. ensimmäisen kerran ja kuten säännöissä todetaan, on ne käsiteltävä toistamiseen ylimääräisessä kokouksessa. Tällainen pidetään 6. 5. klo. 16:00 alkaen Esportissa, joten tervetuloa! Uusiin sääntöihin pääsee tutustumaan näiltä sivuilta kohdan ”hallinto” alta.

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja