ESRC:n Loppiaisleiri

Seuramme ensimmäinen Loppiaisleiri 2.-3.1.2007 saatiin päätökseen. Leirille osallistui 23 seuramme omaa junioria valmentajinaan Kari Laurikainen, Matias Tuomi ja Tiia Knuutila. Palaute junioreilta oli hyvää itse leirin sisällön puolesta ja lisäksi Esportin monipuolinen ruoka sai kiitosta. Tekniikan ja pelitaktiikan lisäksi harjoiteltiin lisäksi tuomarointia. Poikia leirille osallistui 11; Erkka Aalto-Setälä, Joonas Kylliäinen, Joni Jaakkola, Tatu Knuutila, Oliver Siitari, Niko Karjalainen, Mikke Karjalainen, Tommi Ekholm (osin), Lassi Leppänen, Jaakko Vähämaa ja Kasper Koivu. Tyttöjä osallistui 12; Tiina Pohjamies, Jenni Nylund, Joanna Tauschi, Karoliina Rintamäki, Rosa Jussilainen, Katariina Baston, Emppa Soini, Emilia Korhonen, Sonja Husgafvel, Linda Julin, Maarit Ekholm (leirin kuopus) ja Aurora Vikström (Raisiosta)

Loppiaisleiri 2007

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja