Seuran vuosikokous Esport Centerissä 16. 9. klo. 17:30

Päätöksenteon ja hallinnon kannalta seuran tärkein tapahtuma, vuosikokous, pidetään Esport Centerissä keskiviikkona 16. 9. klo. 17:30 alkaen. Asialistalla tilinpäätös, toimintakertomus, budjetti, jäsenmaksun suuruus ja muuta mielenkiintoista! Jäsenet tervetulleita!
Sääntömääräisessä vuosikokouksessa käsitellään kuluneen, heinäkuun lopussa päättyneen tilikauden tilinpäätös, toimintakertomus, ensi vuoden toimintasuunnitelma, talousarvio, valitaan seuralle puheenjohtaja ja uusia hallituksen jäseniä ja määritetään jäsenmaksun suuruus alkavalle kaudelle.
Ensi kaudesta on tulossa monella tapaa mielenkiintoinen, joten nyt jos koskaan kannattaa tulla kokoukseen kuulemaan, mitä tuleman pitää. Osallistuminen ei vaadi ilmoittautumista. Mikäli haluat edustaa useampaa jäsentä, valtakirjalla äänestäminen on myös mahdollista.
Tervetuloa!

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja