Liigajoukkueiden kokoonpanot kaudella 2009-2010

Uusi liigakausi starttaa taas lokakuussa ja ESRC lähtee jälleen tavoittelemaan menestystä kaikilla sarjatasoilla. Naiset jatkavat viime kauden tapaan kolmella joukkueella ja miesten puolella on vastaavasti päätetty kasvattaa joukkueiden määrä kuuteen. Ohessa alustavasti laadittu taulukko, johon on listattu joukkueiden kokoonpanot. Ne eivät ole ns.kiveen hakattuja, eli siirtoja joukkueiden välillä tullaan tarvitsemaan aina tarpeen mukaan niin kuin tähänkin asti.

Mikäli olet halukas osallistumaan tulevan kauden liigapeleihin, mutta et lyödä nimeäsi listalta, ota yhteyttä suoraan tero.timberg@esrc.fi Voit myös pyytää nimesi poistettavan listalta, mikäli et jostain syystä ole käytettävissä. Yhteydenotot ja kommentit toivotaan lähetettävän 15.8. mennessä.

Tarvittaessa järjestämme seuran sisäiset karsintapelit lauantaina 5.9.2009, asiasta tiedotetaan seuran kotisivuilla elokuun aikana.

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja