ESRC:n vuosikokous järjestettiin 21.9.2017

ESRC_logoESRC:n vuosikokous järjestettiin 21.9.2017 Esport Centerissä. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, joihin kuului myös kauden 2017-2018 hallituksen valinta. Seuran puheenjohtajana jatkaa kahdettatoista vuotta Tapio Koivu. Lisäksi hallitukseen valittiin kuusi henkilöä: Ilkka Forsell, Topias Aalto, Tiina Koivu, Harri Pohja & Veli-Matti Passinen edellisestä hallituksesta sekä Kim Korhonen uutena jäsenenä.

Hallitustehtävistä luopui omasta aloitteestaan Katariina Laakkonen. ESRC kiittää lämpimästi Katariinaa hänen ESRC:n hyväksi tekemästään työstä!

Kaudella 2017-2018 seuran päävalmentajana jatkaa Tommi Lind, toiminnanjohtajana Raila Luhtala sekä valmentajina, ohjaajina, liigajoukkueiden johtajina ja muissa tehtävissä laaja joukko ESRC-aktiiveja. Jos haluat liittyä joukkoon, niin ota yhteys: info@esrc.fi.

Vuosikokous päätti jatkaa ESRC:n jäsenyyttä Suomen Squashliitto ry:ssä, Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry:ssä sekä Suomen Racketlonliitto ry:ssä. Vuosikokous päätti pitää kaikki seuran jäsenmaksut ennallaan vuonna 2018.

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja