ESRC:n mestikset, kauden päättäjäiset & SM-mitalikakkukahvit 20.5.2017

Tervetuloa mukaan ESRC:n mestaruuskilpailuihin, jotka on tarkoitettu seuran kaikille jäsenille, sekä junioreille että aikuisille, ja kauden päättäjäisiin lauantaina 20.5.2017 Esport Centeriin! Luvassa on myös SM-mitalikakkukahvit seuran jäsenten kaudella 2016-2017 voittamien 25 SM-mitalin kunniaksi! Tervetuloa koko seuran jäsenistö! Ja mitalistit, muistakaa ottaa SM-mitalinne mukaan.

Mestikset alkavat klo 10 Esport Centerissä ja päättyvät klo 18:aan mennessä. Squashkoululaisten Taitorata aukeaa klo 15.30 ja SM-mitalikakkukahveja aletaan nauttia noin klo 16. Otteluiden päätyttyä jaetaan mestaruusmitalit, joku kilpailun osallistuja saa salaisen komitean päättämän Taistelijan maljan, junioreita palkitaan diplomeilla sekä ESRC:n kauden 2016-2017 valmentaja julkistetaan. Kilpailuosallistuminen 10€, osallistumismaksut käteisellä paikan päällä. Taitorata ja kakkukahvit ovat maksuttomia seuran jäsenille + lähipiirille. Jos perheestäsi tulee useampi maistamaan mestaruuskakkua, niin ilmoitathan siitä, jotta kakku, mehu ja kahvi ei lopu kesken!

Mestisten takia la 20.5. seurailta on peruttu.

Lisätietoja – more info: Raila Luhtala, raila.luhtala(at)esrc.fi, puh. 050-555 83978.

Ilmoittautuminen – Entry | Kutsu – Invitation (in Finnish only) | Ilmoittautuneet – Entries

Tervetuloa mukaan koko ESRC!

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja