ESRC:n vuosikokous järjestettiin 20.9.2016

ESRC_logoESRC:n vuosikokous järjestettiin 20.9.2016 Esport Centerissä. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat, joihin kuului myös kauden 2016-2017 hallituksen valinta. Seuran puheenjohtajana jatkaa yhdettätoista vuotta Tapio Koivu. Lisäksi hallitukseen valittiin kuusi henkilöä: Ilkka Forsell, Topias Aalto & Katariina Laakkonen edellisestä hallituksesta sekä Tiina Koivu, Harri Pohja & Veli-Matti Passinen uusina jäseninä.

Hallitustehtävistä luopuivat omasta aloitteestaan Yrsa Serén, Riika Marttinen sekä Riikka Piekäinen. ESRC kiittää lämpimästi Yrsaa, Riikaa ja Riikkaa kaikesta heidän tähän mennessä ESRC:n hyväksi tekemästään työstä! Myös seuran pitkäaikainen kirjanpitäjä Laila Rokkanen ja toiminnantarkastaja Jarmo Saari luopuivat omasta aloitteestaan tehtävistään. Uudeksi toiminnantarkastajaksi valittiin Harry Lilja. ESRC kiittää sydämellisesti myös Lailaa ja Jarmoa siitä pyyteettömästä työstä, jota he ovat pitkään seuran hyväksi tehneet!

Kaudella 2016-2017 seuran päävalmentajana jatkaa Tommi Lind, toiminnanjohtajana Raila Luhtala sekä valmentajina, ohjaajina, liigajoukkueiden johtajina ja muissa tehtävissä laaja joukko ESRC-aktiiveja. Jos haluat liittyä joukkoon, niin ota yhteys: info@esrc.fi.

Vuosikokous päätti jatkaa ESRC:n jäsenyyttä Suomen Squashliitto ry:ssä ja Etelä-Suomen Liikunta ja Urheilu ry:ssä sekä hakea jäsenyyttä Suomen Racketlonliitto ry:hyn. Vuosikokous päätti pitää kaikki seuran jäsenmaksut ennallaan vuonna 2017.

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja