Squash nousussa – seurojen jäsenmäärät kasvussa

jasmin_k_200pxPositiivinen pöhinä squashissa näkyy seurojen jäsenmäärien kasvuna. Viime viikonloppuna Espoo Squash Rackets Clubiin liittyi jälleen uusi juniori, kun Jasmin Korhonen luovutti jäsenhakemuksen seuran päävalmentajalle, Tommi Lindille. Isoveljen harrastuksen myötä squashhallit ovat tulleet kolmen kuukauden ikäiselle Jasminille tutuiksi ja niinpä seuraan liittyminen oli luontevaa. Tommi toivotti Jasminin tervetulleeksi ESRC:n Squashkouluun muutaman vuoden päästä. Tätä varten Jasmin harjoittelee määrätietoisesti päivittäin mm. vahvistamalla niskaansa.

Espoo Squash Rackets Club tarjoaa jäsenilleen juniori-, aikuis- ja kannatusjäsenyyden lisäksi perhejäsenyyttä, jolla koko perhe voi liittyä seuran jäseneksi edullisesti ja ryhtyä nauttimaan jäseneduista. Täältä löydät ohjeet jäseneksi liittymisestä sekä voimassa olevat jäsenmaksut. Tervetuloa mukaan maailman hauskimman mailapelin, squashin pariin, Suomen suurimpaan squashseuraan!

    Kommentoi artikkelia »»

    Sinun on rekisteröidyttävä jos haluat jättää kommentteja